Wycieczka do Poznania

Wycieczka do Poznania odbyła się 18.10.2008r ( sobota). Organizatorem wycieczki był pan Łukasz Rutkowski, kierownikiem pani Aleksandra Michalska, a opiekunem pani Grażyna Galas. Na tą wycieczkę mogli się zapisać wszyscy zainteresowani z czego najwięcej osób było z 1 klas. Wycieczka rozpoczęła się o godz.9 (po wcześniejszym sprawdzeniu listy obecności) z Dusznik. Do Poznania dotarliśmy o godzinie 10.

Pierwszą z atrakcji była już znana co niektórym uczniom kręgielnia „Czarna Kula”. Na miejscu czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Nasza wspaniała młodzież po zapisaniu się na listę otrzymała po długopisie, wafelku w czekoladzie oraz po 3 notesy z magnesem. Każdy z uczestników miał do oddania po 4 próby po 8 kulnięć. Przy muzyce disco uczniowie mogli wykazać się swoimi umiejętnościami kręglarskimi, a wyniki jakie uzyskiwali były rewelacyjne. W czasie gry młodzież mogła zajadać się ciastkami popijając sokiem pomarańczowym.

Po zakończeniu turnieju nadszedł czas na podsumowanie wyników. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom. Dla pierwszych  7 najlepszych uczestników były przewidziane medale, ale to nie było koniec atrakcji, jakie przygotowaliśmy dla naszej młodzieży. Ufundowane były też dwie statuetki dla najlepszej i najlepszego zawodnika turnieju. 14 pierwszych osób otrzymało tez pamiątkowe płyty z muzyką. Na zakończenie była jeszcze jedna nagroda przeznaczona dla uczestnika, który strącił najwięcej razy maksymalną ilość kręgli- a był to plecak.

Osobą, która załatwiła te upominki ( zresztą nie pierwszy raz) jest pan Bartosz Witkowski, któremu bardzo serdecznie dziękujemy i też dzięki niemu mogliśmy się tutaj tak świetnie bawić.

Zawodnicy, którzy wcześniej zakończyli turniej kręglarski mogli spróbować swoich sił w mini golfa, który znajdował się na terenie ośrodka Czarna Kula.:-)

Po wrażeniach i świetnej zabawie udaliśmy się na Stary Rynek. Młodzież miała czas wolny, w którym mogli pozwiedzać zabytki oraz kupić sobie coś do zjedzenia.

Kolejną z przewidzianych atrakcji była Makieta Dawnego Poznania. Jest to pierwsza tak szczegółowa makieta historyczna miasta w Polsce, zaakceptowana  przez historyków. Makieta zajmuje ponad 50 m. kw i składa się z ponad 2 tys. elementów wykonanych z papieru, modeliny i plastiku oraz tworzyw używanych we współczesnym modelarstwie. Towarzyszy jej nagrany około 30 min. komentarz, opowiadający o dawnym Poznaniu, o życiu  jakie prowadzili w nim Poznaniacy oraz o tym, jak miasto zmieniało się przez wieki. Temu wszystkiemu towarzyszy też gra świateł i efekty emitujące pożar, burze i odgłosy bitew. Nasza młodzież z wielkim zainteresowaniem oglądała miniaturę starego Poznania oraz słuchała komentarza do przedstawianych wydarzeń. Była to doskonała lekcja historii najbliższego otoczenia.

Po wrażeniach z Makiety udaliśmy się do autobusu , którym pojechaliśmy do kina. Gimnazjaliści po otrzymaniu biletów

( GRUPOWYCH ) udali się na seans, który wcześniej wybrali z 6 proponowanych filmów. Wycieczka zakończyła się powrotem do Dusznik o godz. 22:00

W  imieniu wszystkich chciałbym podziękować pani Barbarze Stawik za autobus, za który nie musieliśmy płacić. Dzięki temu nasza Młodzież mogła mieć tak wspaniałą i atrakcyjną wycieczkę. Jest to nieoceniona pomoc, za którą bardzo dziękujemy.

W podsumowaniu chciałbym zwrócić uwagę, iż Makieta Dawnego Poznania była doskonałą lekcją historii najbliższego otoczenia. Natomiast nasza młodzież była zafascynowana tym, co mogli zobaczyć i dowiedzieć się o dawnym Poznaniu.

Kolejną wycieczkę (w następnym roku) pragniemy urozmaicić makietą Ostrowa Tumskiego. Makiety dawnego Poznania są  świetną metodą do pokazania młodzieży kawałka  historii, w sposób, w którym najłatwiej i najszybciej przyswoją sobie wiedzę historyczną. Dzięki takim wycieczkom można uczniów naszego gimnazjum zarazić do pogłębiania wiedzy z historii. Do czego Ja i pani Aleksandra Michalska dążymy.

Chciałbym też przypomnieć, iż 15.11.2008r. będzie organizowana wycieczka do parku wodnego ( 2 godz.) oraz na kręgielnie ( 6 godz.); koszt wycieczki tylko 22zł  Wszystkich chętnych zapraszamy. Zapisy u pani Aleksandry Michalskiej J 

Opracował: Łukasz Rutkowski

 

o1.jpg (133049 bytes) o2.jpg (114603 bytes) o3.jpg (102514 bytes) o4.jpg (116506 bytes) o5.jpg (112653 bytes) o6.jpg (95898 bytes) o7.jpg (153249 bytes) o8.jpg (132491 bytes) o10.jpg (159814 bytes) o11.jpg (153411 bytes)