Wydarzenia sportowe UKS - Spartakus Biegi Pokoju Biegi Niepodległości

NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA SPORTOWE 

[rok 2002/2003]    [rok 2003/2004]    [rok 2004/2005]    [rok 2005/2006]   [rok 2006/2007] [rok 2007/2008] 

                            [rok 2008/2009]   [rok 2009/2010]   [rok 2011/2012] [rok 2012/2013] [rok 2013/2014]

Rok szkolny 2005/2006

Biegi z okazji Święta Niepodległości - Grzebienisko - 14.11.2005
Mistrzostawa Polski Młodzików (do lat 15) - Kielce 24 - 25 września 2005

MISTRZOSTWA GMINY W PIŁCE SIATKOWEJ W GRZEBIENISKU - 1.12.2005 R 

TOWARZYSKI MECZ PIŁKI SIATKOWEJ W TARNOWIE PODGÓRNYM - 5.12.2005

I TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ - Świebodzin - 7 grudnia 2005

 W OTOROWIE  ODBYŁ SIĘ TURNIEJ GWIAZDKOWY  - 15.12.2005r

MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE SIATKOWEJ WE WRONKACH - 9.01.2006R 

II TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ - Rzeplin - 13-15 stycznia 2006

MIĘDZYPOWIATOWA LIGA PIŁKI  SIATKOWEJ DZIEWCZĄT KLAS GIMNAZJALNYCH MEMORIAŁ IM.BLANKI RUSINEK

III TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ - Szczecin - 16-19 marca 2006

MISTRZOSTWA POWIATU SZAMOTULSKIEGO W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH - 24.03.2006

FINAŁ MIĘDZYPOWIATOWEJ LIGI MŁODZICZEK W PIŁCE SIATKOWEJ IM.BLANKI RUSINEK ODBYŁ SIĘ W PNIEWACH - 1.04.2006r

GMINNE MISTRZOSTWA W  PIŁKĘ NOŻNĄ W DUSZNIKACH - 6.04.2006

IV TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ - Zielona Góra - 12-15 kwietnia 200

V TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ - Kraków - 20 - 23 kwietnia 2006

TURNIEJ HALOWY SZKÓŁ IM. POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH W GRODZISKU WLKP - 28.04.2006r 

GIMNAZJADA LEKKOATLETYCZNA W SZAMOTUŁACH - 8.05.2006

PÓŁFINAŁY WIELKOPOLSKIE GIMNAZJADY W LEKKOATLETYCE - 12.05.2006r  POZNAŃ -OLIMPIA

FINAŁY WIELKOPOLSKIE GIMNAZJADY W LEKKOATLETYCE - 19.05.2006POZNAŃ-OLIMPIA

VI TURNIEJ - Duszniki - 26 - 28 maja

VII TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ - Nowy Tomyśl - 9 czerwca 2006 

VIII TURNIEJ - Lubin - 15-18 czerwca 2006

OBÓZ SPORTOWY - Wągrowiec - 21 -27 sierpnia 2006

 


Biegi z okazji Święta Niepodległości - Grzebienisko - 14.11.2005

ZWYCIĘSKA DRUŻYNA to KLASA IIIB z Dusznik

gratulacje!!!!

Ilość zdobytych punktów przez poszczególne klasy

DUSZNIKI

ZDOBYTE PUNKTY

GRZEBIENISKO

ZDOBYTE PUNKTY

KLASA DZIEWCZĘTA CHŁOPCY RAZEM MIEJSCE KLASA DZIEWCZĘTA CHŁOPCY RAZEM MIEJSCE
IA 27, 19, 18 10 74 V I 20, 10, - 9, -, - 39 XII
IB 17, 16, 15 25, 8, - 81 IV IIA 23, 4, - 20, -, 18 65 VII
IC 21, 11, 8 23, 13, 12 88 II IIB 24, 3, - 16, -, - 43 X
IIA 12, 25, - 3, 2, - 42 XI IIC 30, 6, - 14, -, - 50 VIII
IIB 29, 9, 5,  15, 7, 6 71 VI IIIB 1, -, - 19, -, - 21 XIV
IIC 22, -, - 4, -, - 26 XIII
IIIA 13, 2, - 28, 21, 17 81 IV
IIIB 26, 14, 7 26, 24, 22 119 I
IIIC -, -, - 30, 29, 27 86 III
IIID 28, -, - 11, 5, -  44 IX

Najlepsi z naszego Gimnazjum, którzy zdobyli co najmniej  20 punktów

DZIEWCZĘTA CHŁOPCY
Imię i Nazwisko Klasa Punkty Imię i Nazwisko Klasa Punkty
Karolina Gołaś IIB 29 Adam Przewoźny IIIC 30
Paulina Błajet IIID 28 Paweł Przewoźny IIIC 29
Marietta Wenz IA 27 Paweł Kortus IIIA 28
Michalina Korpik IIIB 26 Jedrzej Kubusiak IIIC 27
Marta Łowigus IIA 25 Maciej Hoły IIIB 26
Judyta Buliczak IIC 22 Piotr Szajkowski IB 25
Jagoda Czapla IC 21 Jarosław Andrzejewski IIIC 25
Bartosz Wieczorek IIIB 24
Łukasz Nizio IC 23
Michał Łanoszka IIIB 22
Adam Kliszcz IIIA 21

Mistrzostawa Polski Młodzików (do lat 15) - Kielce 24 - 25 września 2005

Michał Szade - uczeń klasy 3c zajął I miejsce w biegu 300 m przez płotki zdobywając tytuł mistrza kraju oraz ustanowił nowy rekord Wielkopolski w swojej kategorii wiekowej z wynikiem 39,47 sek. Michał uzyskał również tytuł wicemistrza Polski w biegu na 110 m ppł. ustanawiając następny rekord regionu z wynikiem 15,12 sek.

Joanna Barańska - uczennica klasy 3c zajęła w tych Mistrzostwach 7 miejsce na obu dystansach, ale pomimo kontuzji uzyskała swój rekord życiowy: 46,94 sek

 

1.12.2005 r  MISTRZOSTWA GMINY W PIŁCE SIATKOWEJ W GRZEBIENISKU

Dziewczęta w składzie:                                                  Chłopcy w składzie:

            Julia Steenbock                                                           Paweł Szwedek

            Paulina Błajet                                                              Kamil Kuster

            Marta Zulhke                                                              Jędrzej Kubusiak

            Karolina Gołaś                                                            Adrian Steenbock

            Marta Makowska                                                       Adam Kliszcz

            Paulina Czeszyńska                                                     Michał Sobieraj

            Anna Piaskowska                                                       Dawid Czabański

            Karina bobrowska                                                      Janusz Jeliński

            Marta Łowigus

            Joanna Augustynek

 

Dziewczęta przegrały z Grzebieniskiem, natomiast chłopacy wygrali i dostali się do Mistrzostw Powiatu w piłce siatkowej

 

ob1.jpg (72321 bytes) ob2.jpg (63582 bytes) ob3.jpg (85933 bytes) ob4.jpg (93577 bytes) ob5.jpg (80289 bytes) ob6.jpg (76657 bytes) 

                                                                        opracowała: Joanna Krośniewska

5.12.2005r Towarzyski mecz piłki siatkowej w Tarnowie Podgórnym

Dziewczęta w składzie:

            Julia Steenbock

            Paulina Błajet

            Karolina Gołaś

            Marta Zulhke

            Marta Makowska

            Paulina Czeszyńska

            Anna Piaskowska

            Karina Bobrowska

            Marta Łowigus

            Joanna Augustynek

 

ob1.jpg (88540 bytes) ob2.jpg (81005 bytes) ob3.jpg (103153 bytes) ob4.jpg (67414 bytes) 

                                                                        opracowała: Joanna Krośniewska

15.12.2005r Turniej Gwiazdkowy w Otorowie

Brały w nim udział takie drużyny jak:

UKS „Dyskobol” Grzebienisko

UKS „Pniewiak” Pniewy

UKS „Herkules” Otorowo

Oraz nasze gimnazjum Duszniki

Reprezentacja naszego gimnazjum”

            Marta Makowska

            Patrycja Derda

            Anna Piaskowska

            Paulina Czeszyńska

            Karolina Gołaś

            Natalia Stępniewska

            Julia Steenbock

            Joanna Augustynek

            Paulina Błajet

            Marta Zulhke

            Marta Łowigus

                                                                        opracowała: Joanna Krośniewska

9.01.2006r  MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE SIATKOWEJ WE WRONKACH

Reprezentacja:

            Paweł Szwedek

            Kamil Kuster

            Łukasz Jóźwiak

            Adam Kliszcz

            Michał Sobieraj

            Dawid Czabański

            Janusz Jeliński

            Adam Przewoźny

            Michał Szade

Chłopacy zajęli II miejsce

                                                                        opracowała: Joanna Krośniewska

MIĘDZYPOWIATOWA LIGA PIŁKI  SIATKOWEJ DZIEWCZĄT KLAS GIMNAZJALNYCH MEMORIAŁ im.Blanki Rusinek

W Lidze zagra 12 zespołów, nasze gimnazjum jest w grupie z UKS”Dyskobol” Grzebienisko oraz UKS”szamotulanin”Polo Market I .

Pierwsze spotkanie odbyło się w Grzebienisku z tymi drużynami 11.01.2006r.

Następne także w Grzebienisku 10.02.2006r..

3-ostatnie spotkanie odbyło się w Szamotułach 7.03.2006r

ob1.jpg (63353 bytes) ob2.jpg (74102 bytes) ob3.jpg (52648 bytes) ob4.jpg (46883 bytes) 

                                                                        opracowała: Joanna Krośniewska

24.03.2006r  MISTRZOSTWA POWIATU SZAMOTULSKIEGO W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Dziewczęta rocznik 1991/1992

miejsce

Dziewczęta rocznik 1990

miejsce

Kalinowska Monika Ia

3

Barańska Joanna IIIc

1

Czapla Jagoda Ic

6

Korpik Michalina IIIb

13

Gołaś Karolina IIb

15

Stachowiak Agnieszka IIIc

14

Wyrwał Julita Ib

16

Łanoszka Marlena IIIb

21

Miga Karolina Ib

29

Krzewina Iza IIIa

24

Wenz Marietta Ia

30

 

 

Targosz Martyna Ib

31

 

 

Buliczak Judyta IIc

32

 

 

Andrzejewska Kamila IIb

38

 

 

Makowska Marta Ic

39

 

 

Liszkowska Alina Ia

40

 

 

Czeszyńska Paulina IIb

43

 

 

Stanisławska Natalia IIc

44

 

 

Piaskowska Anna IIb

46

 

 

Woś Monika IIa

47

 

 

Zielińska Ada Ic

48

 

 

Piechota Agnieszka IIa

51

 

 

Łowigus Marta IIa

51

 

 

 

 

 

 

 

Chłopacy rocznik 1991/1992

miejsce

Chłopacy rocznik 1990

miejsce

Lisek Piotr Ic

6

Przewoźny Adam IIIc

3

Nizio Łukasz Ic

9

Przewoźny Paweł IIIc

15

Fornalik Damian IIc

11

Andrzejewski Jarosław IIIc

21

Szajkowski Piotr Ib

23

Kubusiak Jędrzej IIIc

23

Grelka Zbigniew Ic

28

Sobieraj Michał IIIc

31

Piaskowski Piotr IIb

30

Szwedek Paweł IIIc

32

Konieczny Hubert IIa

41

 

 

Miśko Marcin IIa

42

 

 

Niklewski Łukasz Ic

44

 

 

Stawik Tomasz IIc

45

 

 

Mucha Jakub IIb

46

 

 

Nowak Jędrzej IIb

55

 

 

Gądek Wojciech Ia

56

 

 

Szajkowski Rafał IIa

57

 

 

Błajet Marcin Ia

58

 

 

Olech Piotr IIa

59

 

 

Przewoźny Marcin Ib

60

 

 

Do 30 miejsca były zdobywane punkty dla Gimnazjum.

W punktacji ogólnej szkół podstawowych i gimnazjalnych Gmina Duszniki zajęła II miejsce.

Na podium stanęło 3 uczniów z naszej szkoły:  Barańska Joanna IIIc –I miejsce

Kalinowska Monika Ia-III miejsce   oraz Przewoźny Adam IIIc –III miejsce.

ob1.jpg (125978 bytes) ob2.jpg (120928 bytes) ob3.jpg (116980 bytes) ob4.jpg (110036 bytes) ob5.jpg (117533 bytes) ob6.jpg (130049 bytes) ob7.jpg (131882 bytes) ob8.jpg (87718 bytes) ob9.jpg (89454 bytes) ob10.jpg (111712 bytes) ob11.jpg (118330 bytes) ob12.jpg (120342 bytes) ob13.jpg (110478 bytes) ob14.jpg (131307 bytes)

                                                                        opracowała: Joanna Krośniewska

1.04.2006r  FINAŁ MIĘDZYPOWIATOWEJ LIGI MŁODZICZEK W PIŁCE SIATKOWEJ im.Blanki Rusinek odbył się w PNIEWACH

Skład reprezentacji:

            Paulina Błajet

            Marta Zulhke

            Marta Makowska

            Julia Steenbock

            Anna Piaskowska

            Karolina Gołaś

            Natalia Stępniewska

 Zespoły biorące udział w Mistrzostwach:

1.UKS”Szamotulanin” Polo Market I

2.UKS„Herbertus” Wronki

3.UKS”Pniewiak I”Pniewy

4.UKS”Pniewiak II”Pniewy

5.UKS”Herkules” Otorowo

6.UKS”Szamotulanin”Polo Market II

7.UKS”Atlas” Tarnowo Podgórne

8.UKS”Błyskawica” Rokietnica

9.UKS”Mikst” Międzychód

10.UKS”Dyskobol” Grzebienisko

11.UKS Gimnazjum Przeźmierowo

12 Gimnazjum Duszniki

Dziewczęta zajęły VII miejsce  

ob1.jpg (80358 bytes) ob2.jpg (79162 bytes) ob3.jpg (78217 bytes) ob4.jpg (81206 bytes) ob5.jpg (91890 bytes) ob6.jpg (81487 bytes)

                                                                        opracowała: Joanna Krośniewska

6.04.2006r  GMINNE MISTRZOSTWA W  PIŁKĘ NOŻNĄ W DUSZNIKACH

Skład reprezentacji:

            Jędrzej Kubusia

            Filip Woźny

            Adam Kliszcz

            Bartosz Wieczorek

            Michał Sobieraj

            Łukasz Jóźwiak

            Adam Przewoźny

            Maciej Hoły

            Michał Łanoszka

            Patryk Muszyński

            Błażej Łochyński

            Paweł Szwedek

            Jarosław Świderski

            Mateusz Banaś

            Bartosz Pakuła

            Michał Szade

Chłopacy wygrali z Grzebieniskiem wysokim wynikiem, oraz zakwalifikowali się do Mistrzostw powiatowych w piłce nożnej.

                                                                        opracowała: Joanna Krośniewska

28.04.2006r  TURNIEJ HALOWY SZKÓŁ im. POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH W GRODZISKU WLKP.

Reprezentanci naszego Gimnazjum:

            Jędrzej Kubusiak

            Krystian Araszkiewicz

            Maciej Hoły

            Błażej Łochyński

            Paweł Szwedek

            Łukasz Jóźwiak

            Filip Woźny

            Patryk Muszyński

            Bartosz Wieczorek

            Adam Przewoźny

            Michał Sobieraj

Nasza drużyna grała po raz pierwszy mecze w piłkę halowa gdzie gra po 4 zawodników i może dlatego wszystkie mecze przegraliśmy.

Zawodnicy zostali bardzo poobijani zwłaszcza jeden zawodnik doznał przetarcia na brzuchu oraz na kolanie po brutalnym wślizgu z nogi co jest nie dozwolone w piłce halowej.

Wszyscy byli wyczerpani turniejem ale walczyli jak potrafili! Pomimo przegranej wszyscy bawili się doskonale!

                                                                        opracowała: Joanna Krośniewska

8.05.2006r  GIMNAZJADA LEKKOATLETYCZNA W SZAMOTUŁACH

konkurencja

imię i nazwisko

miejsce

oszczep

Makowska Marta I c

3

Skok wzwyż

Lisek Piotr Ic

1

Pchnięcie kulą

Przewoźny Paweł IIIc

4

Sztafeta 4x100m dz.

Czapla Jagoda Ic Barańska Joanna IIIc  Błajet Paulina IIId  Bobrowska Anna Ib

3

Sztafeta 4x100m chł.

Kubusiak Jędrzej IIIc  Szade Michał IIIc  Woźny Filip IIId  Łanoszka Michał IIIb

1

300m ppł

Barańska Joanna IIIc

1

Skok w dal

Szade Michał IIIc

1

Rzut dyskiem

 Nizio Łukasz Ic

1

1000m

Przewoźny Paweł IIIc

4

2000m

Przewoźny Adam IIIc

1

Miejsca od I-IV zakwalifikowały się na półfinały Wielkopolskie w Poznaniu.

                                                                        opracowała: Joanna Krośniewska

12.05.2006r  POZNAŃ -OLIMPIA

PÓŁFINAŁY WIELKOPOLSKIE GIMNAZJADY W LEKKOATLETYCE

konkurencja

imię i nazwisko

miejsce

wynik

oszczep

Makowska Marta Ic

3

28,05

Rzut dyskiem

Nizio Łukasz Ic

 2

39,81

skok wzwyż

Lisek Piotr Ic

 

 

Sztafeta 4x100m dz.

Czapla Jagoda Ic  Błajet Paulina IIId  Gołaś Karolina IIb  Bobrowska Anna Ib

 4

 57,47

Sztafeta 4x100m chł.

Woźny Filip IIId  Kubusiak Jędrzej IIIc  Łanoszka Michał IIIb   Nizio Łukasz Ic

 1

48,03

Skok w dal

Szade Michał IIIc

 1

 

300m ppł

Barańska Joanna IIIc

 1

 

2000m

Przewoźny Adam IIIc

 

 

Miejsca od I-III zakwalifikowały się do finałów Wielkopolski.

                                                                        opracowała: Joanna Krośniewska

19.05.2006r  POZNAŃ-OLIMPIA

FINAŁY WIELKOPOLSKIE GIMNAZJADY W LEKKOATLETYCE

konkurencja

imię i nazwisko

miejsce

wynik

oszczep

Makowska Marta Ic

 

25,36

Rzut dyskiem

Nizio Łukasz Ic

 

35,44

Sztafeta 4x100m chł.

Woźny Filip IIId  Szade MichałIIIc Łanoszka Michał IIIb Kubusiak Jędrzej IIIc 

 1

47,36

Skok w dal

Szade Michał IIIc

 1

6,62

300m ppł

Barańska Joanna IIIc

 1

47,72

Nasi gimnazjaliści przywieźli 6 złotych medali

ob1.jpg (51057 bytes) ob2.jpg (54305 bytes) ob3.jpg (83421 bytes)ob4.jpg (92473 bytes) ob5.jpg (91209 bytes) ob6.jpg (94955 bytes) ob7.jpg (88999 bytes)

                                                                                Gratulacje!!

                                                                      opracowała: Joanna Krośniewska